Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

640. výročie obce

Obec Janova Lehota si tento rok pripomenula významné okrúhle výročie 640. prvej písomnej zmienky. Oslavy prebiehali od piatku 25. augusta do nedele 27. augusta 2017. Všetko odštartoval Deň rodiny, ktorý sa konal v DSS a DD Nádej Janova Lehota, kde sa  v hojnom počte zišli klienti a ich rodinný príslušníci. Hlavným hosťom a moderátorom podujatia bol herec SND Ľubomír Paulovič.

V piatok 25. augusta o 18.00 hod. sa začalo zapĺňať ihrisko za ZŠ Janova Lehota.  Svoje vystúpenie tam odštartovali Kollárovci. Vytvorili výbornú zábavu a zahrali pesničky, ktoré potešili všetkých návštevníkov. Hlavný program odštartoval v sobotu o 10.30 hod. Slávnostnou sv. omšou za všetkých občanov a rodákov obce. Po sv. omši sa sprievod presunul do areálu ZŠ kde bol pre všetkých pripravený výborný guláš. O 14.00 hod. sa za prítomností hostí slávnostným spôsobom pokrstili nové lehotské kroje. Potom nasledovali vystúpenia Ľudovej hudby Jána Maka, Petra Cmoríka, Sitňanu a Roba Miklu.

Následne nasledovala "oldies party" DJ Faba a ako ukončenie nočný ohňostroj. V nedeľu 27. augusta o 10.30 hod. sme sv. omšou v obecnom kostole poďakovali za pokojný priebeh a o 14.00 hod. sme si vychutnali vystúpenie gospelovej hudby z Novej Bane.

Chceli by sme sa poďakovať všetkým sponzorom,  bez ktorých by sme tieto oslavy nemohli zabezpečiť a taktiež všetkým, ktorý nám akýmkoľvek spôsobom pomohli s organizáciu týchto slávnostných dní pre našu obec.    

Fotky nájdete v našej FOTOGALÉRII

Logo_priehľadné_Facebook_web_1080px.png

 


 
ÚvodÚvodná stránka