Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

UPOZORNENIE

Upozorňujeme občanov, že je prísny zákaz sypania smetí v obci Janova Lehota - časť Piesková baňa !!!

Taktiež upozorňujeme občanov, že je prísne zakázané vynášať smeti a odpad do areálu ZŠ v našej obci !!! 


 

Virtuálna prehliadka obecných budov


 

Vianočný šachový turnaj 2018

01 Účastníci.jpgMemoriál Jozefa Daniša

V nedeľu, 30. decembra 2018 sa v sále obecného úradu uskutočnil 2. ročník memoriálu Jozefa Daniša. Tentokrát sa turnaj odohrával naozaj v rodinnej atmosfére. Ako aktívni hráči sa predstavili zástupcovia rodiny Machákových, otec dcéra a syn, rodiny Koklesových – traja bratia, rodiny Bartókových – Jakub ako hráč a zvyšok rodiny ako diváci. Okrem týchto rodín sa ako hráč zúčastnil dvojnásobný víťaz memoriálu Rudolf Toma, ktorý omylom zabudol priniesť putovný pohár, jednoducho ho nechal doma. Takže aj preto si dal veľmi záležať, aby vyhral každú jednu partiu a aby aj do tretice vyhral turnaj a získal pohár aj ďalší rok do svojho držania, čo sa mu nakoniec aj podarilo. Druhé miesto, najmä vďaka tomu, že bratom Koklesovým pustil len pol boda za remízu v poslednom kole, obsadil Ladislav Machák. Tretie miesto obsadil Štefan Kokles, ktorý v prvých dvoch kolách zdolal svojich bratov, najprv Juraja a potom aj Jána.

V kategórii žiakov sme mali len dvoch účastníkov Jakuba Bartóka a Gabiku Machákovú. Vďaka víťazstvu vo vzájomnom zápase sa víťazkou stala Gabika, ktorá rovnako ako Rudolf Toma môže už tretí rok utierať prach z putovného pohára.

Úspešný priebeh turnaja bol aj vďaka podpore Obecného úradu v Janovej Lehote, ktorý sa postaral o občerstvenie a prispel aj cenami pre najlepších účastníkov.

Veríme, že budúci ročník budeme mať zastúpenú minimálne jednu rodinu navyše, rodinu Danišovcov, ktorým v tomto roku zabránila v účasti choroba.

Peter Augustín


 
ÚvodÚvodná stránka