Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

UPOZORNENIE

Upozorňujeme občanov, že je prísny zákaz sypania smetí v obci Janova Lehota - časť Piesková baňa !!!


 

Virtuálna prehliadka obecných budov


 

Slávnostné zdobenie adventného venca

24254979_1965009867070771_913097408534500861_o.jpgUbehlo to veľmi rýchlo a dnes je tu opäť čas adventu.

Hoci sa z adventu stalo obdobie nákupnej horúčky, stále patrí do zimného obdobia s najdlhšími večermi. Štvortýždňové obdobie adventu je pre nás najmä časom duchovnej prípravy a pokánia pred slávením Vianoc. Symbolom adventného obdobia, ktoré trvá štyri týždne, je adventný veniec so štyrmi sviecami – tie sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ. Prvú zo štyroch adventných sviečok na tradičnom adventnom venci si zapálime v nedeľu 3. decembra.

Slovo advent pochádza z latinského slova Adventus a znamená príchod. Adventný veniec a kalendár vznikli v 19. storočí v germánskych krajinách a odtiaľ sa dostali až k nám. V súčasnosti je adventný veniec skôr moderným doplnkom domácností a pokladá sa na stôl ako symbol prichádzajúcich Vianoc.

Hoci dnešná ubehaná spoločnosť už nevníma advent ako čas ticha ľudia toto obdobie pociťujú ako pekný zvyk vyzdobiť si domácnosť v duchu prichádzajúcich Vianoc. Aj keď si to mnohí nepripúšťame, naše povedomie to cíti – očisťuje nás očakávanie príchodu najdrahšej udalosti v dejinách ľudstva, ktorú si rok čo rok pripomíname. Doprajme pokoj našej duši a srdcu. Skúsme si vychutnať toto obdobie tak trochu starosvetsky, venujme dlhé zimné večery svojej rodine a domácnosti, užívajme si ticho a čaro predvianočných dní. Vážme si čas, ktorý môžeme tráviť spolu. Keď sa o niekoľko dní rozozvučia všetky zvony sveta a oznámia príchod čarokrásnych Vianoc, zabudnime na všetky starosti a prežime tieto sviatky v láske, šťastí a svornosti.

V piatok 1. decembra 2017 sme aj my pred Obecným úradom Janova Lehota slávnostne vyzdobili a zapálili adventný veniec.

Vážení spoluobčania, prajem vám, nech je čas adventu vo vašich domácnostiach plný lásky, pokoja a dobrej vôle.

 


 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka