Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Upozornenie

Žiadame občanov, aby neparkovali svoje automobily na miestnych komunikáciách a verejných priestranstvách, pretože zamedzujú vykonávaniu zimnej údržby a zároveň ohrozujú svoj majetok.

Upozorňujeme majiteľov automobilov, že nezodpovedáme za vzniknutú škodu na autách spôsobenú pri zimnej údržbe na verejných priestranstvách.


 

UPOZORNENIE

Upozorňujeme občanov, že je prísny zákaz sypania smetí v obci Janova Lehota - časť Piesková baňa !!!


 

Virtuálna prehliadka obecných budov


 

Memoriál Jozefa Daniša - 1. ročník

09 bratia Koklesoví v akcii.jpgPo vlaňajšom nultom ročníku sa v sobotu 30. decemra. 2017 v priestoroch školskej jedálne zišlo 16 šachistov, ktorí si tým najlepším spôsobom prišli pripomenúť Jozefa Daniša, neúnavného a obetavého človeka, ktorý sa dlhé roky venoval propagácii šachu a výchove mladých šachistov v našej obci. Oproti minulému roku sa počet hráčov navýšil o štyroch. V podstate sa zišli všetci hráči z nultého ročníka s výnimkou pána Kuchyňu, vlaňajšieho rozhodcu, ktorý žiaľ v priebehu roka 2017 zomrel.

Turnaj sa uskutočnil podľa šachových pravidiel pre súťaže RAPID, teda na 15 minút pre každého hráča na partiu a otvoril ho Peter Augustín. Hralo sa švajčiarskym systémom na sedem kôl. Výsledky boli oveľa tesnejšie, tentokrát nik neprešiel turnajom bez zaváhania. Prehre v poslednom kole a dvom remízam sa nevyhol ani hráč s najvyšším ratingom na turnaji, pán Rudolf Toma zo Žiaru nad Hronom, ktorý aj napriek tomu obhájil svoje prvenstvo. Tesne, len vďaka nižšiemu pomocnému kritériu sa ako druhý umiestnil Štefan Randis a tretia priečka sa nakoniec ušla Jozefovi Budinskému.

V kategórii žiakov zopakovala svoje víťazstvo Gabika Macháková pred najmladším účastníkom Jakubom Bartókom. Škoda, že viacerí nahlásení mladí hráči sa nakoniec do turnaja nezapojili. Víťazi si opäť odniesli na rok domov putovné poháre. Vecné ceny a občerstvenie pre účastníkov poskytol Obecný úrad v Janovej Lehote a troškou sladkostí prispeli aj rodina Vladimíra Daniša a  Božka Ludvigová.

Verím, že si koncom roka 2018, kedy sa uskutoční druhý ročník memoriálu, nájdu čas a prídu si kráľovskú hru zahrať aj ďalší hráči, o ktorých šachový rast sa staral Jozef Daniš. Už dnes sa na každého jedného teším.

Peter Augustín


 
ÚvodÚvodná stránka